Strona główna

Ważne informacje

Wszelkie uwagi, konstruktywną krytykę, pochwały, nagany, literówki, niedziałające linki, propozycje, życzenia itp., można kierować do mnie na e-mail lub GG.

WażneStronę można znaleźć pod adresem dragonslair.glt.pl.

Jeśli ktoś nie widzi aktualnej wersji konkretnej podstrony, to musi ją odświeżyć albo wyczyścić tzw. cache.

Mapa

Przyznam, że ja nigdy nie korzystam z map, ale myślę, że dużo miejsca to nie zajmuje, a na pewno jest pomocna tym, którzy się pogubią. Aby wyświetlić mapę kliknij tutaj.

Prawa autorskie :)

Zabrania się kopiowania i umieszczania treści z tej strony na innych stronach bez zgody autorki. Po szersze info zapraszam tutaj. Ewentualnie proszę się skontaktować przez e-mail lub przez GG.

NapisyUmieszczone są nieodpłatnie i dla wszystkich. W zamian proszę tylko o nie umieszczanie ich nigdzie indziej i nie usuwanie stopek.

Co nowego?

(na stronie i nie tylko)

MKX 08.05.2015 Dziś w końcu oddaję do dyspozycji wszystkich niemal wszystko, co się da o MKX. Przetłumaczyłam już cały story mode, dodałam ciosy, sekrety i kryptę. Dział z arenami postaram się uzupełnić w najbliższym czasie, tak samo jak resztę historii (zakończenia postaci są już wszystkie, łącznie z DLC, nie ma natomiast historii dla Tanyi, Tremora i Predatora - na te przyjdzie chyba poczekać do ich premiery). Jeśli idzie o nowości, to w końcu MKX wyszło na Androida. Poza tym nareszcie wyszło pierwsze zbiorcze wydanie komiksu MKX, zbierające sagę Blood Ties (Więzów Krwi), czyli numery 1-12.
MKX PL 12.04.2015 Czuję się w obowiązku coś wyjaśnić. Bardzo cieszę się, że MKX wyjdzie też w naszym języku i wiem, że inni cieszą się z powodu ułatwienia i braku konieczności tłumaczenia. Nie mam nic przeciwko, każdy robi, jak mu się podoba i jak mu wygodniej. Jeśli idzie o mnie, mam podejście masochistyczne i sama sobie przetłumaczę co potrzeba - jak zawsze zresztą. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że żadne ciosy, wykończenia i inne idiotyzmy nie będą tłumaczone, ale zachowają swoje oryginalne, angielskie nazwy. Tłumaczone będą trofea, historie i zakończenia postaci oraz story mode, ale to wszystko.
uzupełnienie działu MKX (05.04.2015) Z góry przepraszam wszystkich za brak jakichkolwiek newsów, ale postaram się wszystko nadrobić w najbliższym czasie. Niestety dzisiaj tylko poprawione grafiki aren i postaci. Jutro powinny być oficjalne rendery (a przynajmniej ich reszta) i tyle tłumaczenia story mode i historii oraz zakończeń postaci ile zdołam zrobić i znaleźć. Na razie zbieram materiały, ale w najbliższych dniach powinnam stopniowo uzupełniać wszystko. Na kryptę jednak będzie trzeba czekać do premiery, 14.04.15. W każdym razie priorytetem są historie, story mode oraz ciosy. Po to, co aktualnie dodano, proszę patrzeć na dół strony.
kilka stron z #4 komiksu MKX (06.03.2015) Portal [13th Dimension] zamieścił kilka stron z nadchodzącego, czwartego, drukowanego numeru komiksu MKX. Tak mi się spodobał, że zamieszczam [polską wersję tych stron]. Więcej nie mogę zamieścić, ponieważ naruszałoby to prawa autorskie. Skoro jednak te kilka stron opublikowano oficjalnie, to z tym nie mam się co bać. Miłego czytania.
MKX i różne różności (17.02.2015) Dział MKX został zaktualizowany o najnowsze fakty. Jak do tej pory znamy 14 wojowników i 7 aren. Ale premiera już niedługo, więc będzie więcej. W dziale dodatki uzupełniłam dział komiksy o najnowszą pozycję z DC. Poza tym naprawiłam kilka niedziałających linków, a także poprawiłam filmiki w niektórych grach, ponieważ zostały usunięte i musiałam znaleźć nowe. Ciągle pracuję nad resztą filmików i uzupełnianiem działy, więc na pewno rzeczy będzie przybywać.
Dział MKX Można było się tego spodziewać. Po E3 informacje na temat kolejnej części przycichły, co dało mi nieco czasu na zebranie informacji i wrzucenie ich do jednego działu, dokąd zapraszam, bo jeśli coś nowego i ciekawego się pojawi, to trafi to właśnie tam. Poza tym nieco się wstrzymałam z jego publikacją, ponieważ kończyłam kolejne postaci w ciekawostkach (a także nie mogłam się dostać do serwera), a chciałam wrzucić wszystko na raz. Ale mam nadzieję, że było na co czekać, bo jest ich tyle, że proszę siadać...
E3 Trailer (10.06.2014) Pojawił się kolejny filmik. Nie wiem jak długo zagości w necie, więc lepiej oglądać, nim (być może) skasują. klik.
MK X Trailer Co tu dużo pisać... Do E3 i tak nic więcej nie będzie wiadomo, więc na razie trzeba cieszyć oko filmikiem.
MK (2011) PL No proszę. Taka miła niespodzianka. Dzisiaj światło dzienne ujrzało spolszczenie do MK (2011) na PC. Głównym tłumaczem jest Śledziks, ale przy projekcie pracowały też inne osoby. Cóż więcej można napisać... plik można pobrać stąd. Wszystkie instrukcje znajdują się pod powyższym linkiem.
Święta, świąta i po świętach Ano, jak sama nazwa wskazuje. Były święta i obiecałam sobie, że coś na nie zrobię, ale pochłonęły mnie sprawy związane z LoK, którym nadałam priorytet i MK musiało nieco poczekać. Ale w końcu zamknęłam większość spraw tam, więc mogę coś zrobić i tu. Od razu przepraszam za długi brak jakiejkolwiek aktualizacji, ale po prostu nie miałam jak, głównie przez brak sprzętu. Teraz postaram się nieco nadrobić. A zaczęłam uzupełnieniem wszystkiego o drugi sezon MK:Legacy. Wstawiłam też nowe grafiki do działu z dialogami do MK:A (większe, a więc i ładniejsze) i uzupełniłam spis modeli do XNALara. Naprawiłam też kilka niedziałających rzeczy. Także zapraszam do obejrzenia. I wyglądajcie dalej na ciekawostki, ponieważ przed końcem roku nowe postaci! (głównie dlatego, że udało mi się okazyjnie nabyć MK3 Kollector's Book)
MK (2011) PC Tego to się chyba nikt nie spodziewał. MK zawita na PC po ponad 10 latach. Nie ma co się rozpisywać, ale z pewnością to radosna myśl dla posiadaczy komputerów, w tym i dla mnie. A teraz garść faktów. Premiera cyfrowa (jeśli mam na coś stawiać, to pewnie będzie to Steam) zapowiadana jest na 03.07.13, a wersja pudełkowa na 02.08.13. Będzie to wydanie Komplete Edition, a więc ze wszystkimi DLC (Rain, Skarlet, Kenshi i Freddy Krueger), a także ze wszystkimi strojami klasycznymi i klasycznymi fatalitami dla Scorpiona, Sub-Zero i Reptile'a. Nie będzie Kratosa, ponieważ jest to postać ekskluzywna dla firmy Sony. Nic, tylko czekać na premierę!
Kolejne ciekawostki Tyle czasu nic się nie działo, ale to jak zwykle dlatego, że nie mam czasu, a po prawdzie to ostatnio bardziej niż z czasem, krucho u mnie ze sprzętem do obsługi strony (jakkolwiek dziwnie mogło to nie zabrzmieć). Ale dość o tym, postanowiłam wrzucić kolejne strony z ciekawostkami i mam nadzieję, że się spodobają.

I jeśli ktoś myśli, że będę cokolwiek robić, bo ma wyjść Injustice: Gods Among Us, to niech myśli dalej. To nie jest MK, więc palcem przy tym nie kiwnę..
Trailer MK:Legacy S02 Tyle czekania i w końcu jest. O opóźnieniach nie wspomnę, bo i po co? Trailer można obejrzeć tutaj.
Część obsady MK:Legacy S02 No i pokazało się. Zapowiedź była dużo wcześniej, a teraz ujawniono część obsady i część aktorów, którzy nie powrócą do wcześniej granych roli. Do odchodzących należą m.in. Jeri Ryan (Sonya Blade), Matt Mullins (Johnny Cage) oraz Tahmoh Penikett (Kurtis Stryker). Ian Anthony Dale powróci w roli Scorpiona, a do niego dołączą (niespodziewanie!) Cary-Hiroyuki Tagawa na miejsce Johnsona Phana jako Shang Tsung, Casper Van Dien jako Johnny Cage, Mark Dacassos jako Kung Lao, Harry Shum Jr jako Kuai Liang (młodszy Sub-Zero) oraz Brian Tee jako Liu Kang.
Obiecywany specjałOd dłuższego czasu siedziałam nad napisami do MKC i w końcu je ukończyłam, ale przy ich tłumaczeniu powstał też krótki tekst o moim spojrzeniu na ten serial po latach od mojego pierwszego jego obejrzenia. Tak więc zapraszam do działu Dodatki i zapoznania się z nim.
Reszta napisów do MK:DotR i inne rodzynkiNareszcie! W końcu skończyłam napisy do MKC i MK:DotR. Co prawda w MKC potrzeba jeszcze kilku poprawek (nie przejrzałam ich jeszcze, a jedynie wrzuciłam), ale w końcu moje prace nad tłumaczeniem dobiegły końca.

Poza tym mam nadzieję, że widać, iż zmieniła się nieco góra strony, bo coś mi zaczęła być za duża, ale po przebudowie jest dla mnie akurat. Mam nadzieję, że się spodoba.

Zmieniła się też strona główna i jak widać, teraz będą na niej moje celne i dowcipne wypociny jak ten, bo znalazłam sposób, by je tu wsadzać i niepotrzebnie strony nie wydłużać (teraz wystarczy przewinąć wiadomości kółkiem, a w urządzeniach mobilnych pewnie przejechać paluchem).
Napisy do MK:DotRHa! Nikt mnie nie pobije. Kolejne trzy odcinki za mną, a więc już na pewno jest bliżej jak dalej. I dobrze! W każdym razie zapraszam do oglądania. Przypominam też o nowych działach w ciekawostrach. Mam nadzieję, że te obrazki spodobają się tak samo jak i mnie.
MK:L s02 i filmOficjalna zapowiedź wideo serialu znajduje się tutaj. Podobno sezon ma przedstawiać przebieg turnieju. Powracające postaci to: Jax, Sonya Blade, Kano, Scorpion, Sub-Zero, Quan Chi, Kitana, Mileena, Baraka, Stryker, Raiden, Johnny Cage i Shang Tsung. Nowi bohaterowie to: Liu Kang, Kung Lao, Ermac oraz Kenshi.

Z filmu znamy tylko dwa wycinki scenariusza, które zamieszczam w dziale o filmie.

A po najnowsze informacje o tym, co dzieje się w świecie MK zapraszam na MKOnline, TRMK lub Honmaru.

Update / Aktualizacja

update

OSTATNIA AKTUALIZACJA: 08.05.2015 10:00 p.m. GMT+1h
ostatnio dodano: MKX story mode, ciosy, sekrety, krypta;