Scorpion Scorpion

Podstawowe informacje

prawdziwe imię: Hanzo Hasashi;
wiek: 32 (w chwili śmierci);
wzrost: 6'2'' / 1,88m;
waga: 210lbs / 95kg;
włosy: za życia czarne, po śmierci brak;
oczy: całe świecące na biało;
krewni: żona i dziecko zamordowane po jego śmierci przez Quan Chi;
urodzony: Japonia, Ziemia;
pochodzenie: za życia Ziemia, po śmierci Netherealm;
gatunek: za życia człowiek, po śmierci upiór;
organizacja: Shirai Ryu, pracował dla Shinnoka, Shao Kahna i Starych Bogów;
zawód: za życia członek klanu ninja Shirai Ryu do wynajęcia;
usposobienie: neutralny;

Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero

Scorpion został wynajęty przez czarnoksiężnika Quan Chi - jako jeden z członków klanu ninja zwanego Shirai Ryu - do wykradzenia Mapy Żywiołów z Świątyń Shaolin w Chinach. W drodze do celu spotkał Sub-Zero z wrogiego mu klanu, ale zelżył go tylko i poszedł w dalszą drogę. Spotkał go ponownie dokładnie w momencie, gdy miał już zabrać mapę - jak się okazało i Sub-Zero jej szukał. Musieli więc o nią walczyć. Po brutalnej bitwie Sub-Zero wyszedł zwycięsko i - pomimo próśb Scorpiona - zerwał mu głowę z karku wraz z kręgosłupem. Potem zabrał mapę i powrócił do siedziby swego klanu i tam dowiedział się, że jako zapłatę za wykonanie zadania Wielki Mistrz Lin Kuei zażądał zagłady całego klanu Shirai Ryu i rodziny Scorpiona, co też Quan Chi uczynił.

Do tego czasu Scorpion odrodził się w Netherealm z nienawiścią i niekończącą się żądzą zemsty. Dziwnym zbiegiem okoliczności spotkał w Netherealm Sub-Zero, który został wysłany do tego świata z misją. Zapytał go dlaczego zabił jego i jego rodzinę i klan. Sub-Zero odpowiedział, że musiał zabić Scorpiona, ponieważ jeśliby tego nie zrobił to Scorpion z pewnością zabiłby jego, ale zaznaczył, że to nie on jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziny i zagładę klanu. Scorpion mu nie uwierzył i rzucił się na swego wroga, tym razem z nadnaturalnymi mocami, ale i tym razem Sub-Zero go pokonał i uciekł.

Mortal Kombat I

Historia

Podobnie jak Sub-Zero, prawdziwe imię czy pochodzenie Scorpiona są nieznane. Co jakiś czas można było zaobserwować u niego nieufność i nienawiść skierowaną do Sub-Zero. U ninja jest to najczęściej znak, że należą do przeciwnych sobie klanów.

Zakończenie

Lata temu Lin Kuei wydało na niego wyrok śmierci. Na końcu został zamordowany przez Sub-Zero. Zostawił w swoim ziemskim życiu żonę i dziecko, ale dano mu szansę na powrót i pomszczenie swej śmierci.

Jednak pomimo swojego zwycięstwa w turnieju i zdobycia tytułu Wielkiego Mistrza, cena jaką zapłacił za drugą szansę była wysoka. Już nigdy więcej nie będzie mu dane poznać swojej rodziny. I musi teraz żyć wiecznie ze swoją klątwą.

Mortal Kombat II

Historia

Upiór z piekła rodem znów powstał z otchłani, gdy dowiedział się, że Sub-Zero powrócił. Znów poszedł za nim do mrocznego Outworld, gdzie będzie kontynuował swą bluźnierczą misję.

Zakończenie

Gdy dowiedział się o powrocie Sub-Zero, wziął udział w turnieju Shao Kahna. Wtedy też był świadkiem darowania przez Sub-Zero życia przeciwnikowi. Zdał sobie wtedy sprawę z tego, że to nie jest ten sam Sub-Zero, który zamordował go tak dawno temu.

Pozwolił odejść ninja wolno, a sam poszedł pokonać mieszkańców Outworld w ich własnym, bluźnierczym turnieju. Wraz z pokonaniem Shao Kahna odkrył nowy cel swojej egzystencji. Został strażnikiem nowego Sub-Zero, by odpokutować morderstwo jego starszego brata.

Mortal Kombat III (UMK III & MKT)

Historia

Gdy Shao Kahn nieudanie próbował ukraść dusze zamieszkujące Ziemskie Piekło, Scorpionowi udało się uciec z Podziemi. Raz jeszcze mogący swobodnie poruszać się po Ziemi, Scorpion nie jest lojalny wobec kogokolwiek. Jest niewiadomą w Ziemskich zmaganiach przeciwko Outworld.

Zakończenie

Scorpion został nieumyślnie uwolniony ze swego potępienia w piekle, gdy plany Kahna, by przejąć ten świat, spaliły na panewce. Swobodnie mogąc poruszać się po Ziemi, Scorpion został zwerbowany przez imperatora, by wspomógł go w jego misji zniszczenia Ziemskich Wojowników. Jednakże jego lojalność zniknęła, gdy odkrył, że jednym z Wybranych Wojowników był Sub-Zero. Scorpion przysiągł chronić byłego ninja jako rekompensatę za zabicie jego brata.

Shao Kahn stał się ofiarą swej własnej intrygi, gdy Scorpion został zmuszony do odwrócenia się przeciwko niemu. Ninja zniszczył imperatora i Ziemia powróciła do normalnego stanu. Potem Scorpion odnalazł się raz jeszcze przemierzając Czeluście Piekieł (Pits of Hell), tylko po to, by pewnego dnia znów z nich powstać.

Mortal Kombat IV

Historia

W nadziei, że pozyska Scorpiona jako sojusznika w wojnie ze Starymi Bogami, Quan Chi złożył Scorpionowi ofertę nie do odrzucenia: życie w zamian za jego usługi jako wojownika przeciwko Starszyźnie. Scorpion zgodził się, ale ukrył swe prawdziwe motywy, dla których chce znów powrócić do świata żywych.

Zakończenie

W komnacie "Goro's Lair", na podłodze leży Sub-Zero. Nad nim stoi Scorpion.

Scorpion: Pokonując cię, Sub-Zero, pomściłem śmierć mojej rodziny i klanu. Teraz moja dusza może nareszcie spoczywać w spokoju.
Sub-Zero: Twoja dusza nigdy nie zazna spokoju, Scorpionie. Być może Lin Kuei jest winne twej śmierci, ale morderca twojej rodziny wciąż jest na wolności...

Po tych słowach Sub-Zero traci przytomność.

Scorpion: Jeśli to nie ty jesteś mordercą, to w takim razie kto?

W tej samej chwili, pod ścianą, niezauważenie pojawił się Quan Chi. Gdy Scorpion go usłyszał, natychmiast się do niego odwrócił.

Quan Chi: To ja jestem tym, którego szukasz. By pokonać mego wroga, Sub-Zero, potrzebowałem mocy upiora. Dobrze wypełniałeś moje rozkazy, Scorpionie. Ale teraz muszę cię odesłać do Netherealm.

Gdy Quan Chi skończył mówić, ciało Scorpiona zaczęło znikać. Oznaczało to, że wraca z powrotem do Netherealm. Jednak Scorpion nie poddał się i zaczął biec w kierunku czarnoksiężnika.

Scorpion: Nigdy!...

Scorpion w ostatniej chwili dosięgnął Quan Chi i obaj przenieśli się do Piekła. Znaleźli się na kładce pośród morza lawy i słupów z pozatykanymi czaszkami. Quan Chi był wściekły.

Quan Chi: Nieee!...

Konquest Mortal Kombat: Deception

Scorpion spotkał Shujinko, gdy ten udał się do Netherealm, by do pewnego stopnia skazić swą duszę złem. Zapytany o powody swego gniewu Scorpion powiedział, że poszukuje Quan Chi, który zamordował jego rodzinę i zgładził jego klan. Shujinko zgodził się pomóc mu znaleźć Quan Chi, ale za pewną cenę: Scorpion ma go nauczyć swych technik walki, by jego dusza stała się bardziej mroczna. Scorpion najpierw nie chciał się zgodzić, ponieważ to tylko opóźniłoby jego poszukiwania, ale Shujinko przekonał go, że jeśli to zrobi to zyska cennego sprzymierzeńca w jego poszukiwaniach. Scorpion w końcu zgodził się i po naukach wysłał Shujinko, by ten znalazł jego arcywroga, co ten uczynił. Potem zaprowadził ninja do Quan Chi i widział jak ten do pobił. Po brutalnej walce Quan Chi się podniósł i uciekł, a Scorpion pogonił za nim i tak jego drogi z Shujinko rozeszły się na długi czas.

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Historia

Ninja Scorpion przez wiele lat sądził, że to Sub-Zero zabił jego rodzinę i zniszczył klan. Później dowiedział się jednak, że mordercą był czarnoksiężnik Quan Chi. Po ujawnieniu tej zdrady, Quan Chi próbował wysłać Scorpiona na piąty poziom Netherealm. Szybko myśląc, Scorpion zaczął mocować się z Quan Chi aż do ostatniej chwili i w końcu obaj zostali przeniesieni w to zakazane miejsce. Ten zwrot wypadków dobrze wróżył Scorpionowi, ponieważ jego siły rosły w miarę przebywania tam. Moce Quan Chi, jednakże, wydawały się być bezużyteczne przeciwko ninja.

Scorpion nieustępliwie ścigał Quan Chi po Netherealm, bijąc go przy każdej okazji jaka mu się nadarzała. W końcu Quan Chi pozyskał pomoc dwóch Oni, by go chronili przed atakami. Gdy w końcu odkrył drogę ucieczki z Netherealm poprzez dziwny portal, Scorpion pogonił za nim. Wyłonił się w Outworld, ale w innym miejscu, daleko od swej zwierzyny. Ale wciąż może wyczuć obecność Quan Chi i będzie go ścigał wszędzie, dokądkolwiek ten by się udał. Nie ma takiego miejsca, gdzie czarnoksiężnik mógłby się ukryć.

Zakończenie

Polowanie na Quan Chi przywiodło Scorpiona do pałacu Shang Tsunga. Dostał się do środka przez ukryte przejście. Gdy przemierzał niższe poziomy, został odkryty przez dwóch Oni, z którymi już wcześniej zetknął się w Netherealm. Shang Tsung w sekrecie sprzymierzył się z Molochem i Drahminem, by mieć zabezpieczenie przed Quan Chi. Dwóch Oni pozostawało ukrytych w podziemnej komnacie i byli okresowo karmieni śmiertelnikami, by pozostawali zadowoleni.

Scorpion walczył dobrze, ale został obezwładniony przez Molocha i Drahmina. Pomimo iż nie mogli wchłonąć upiora ninja, obmyślili inny sposób wyeliminowania ich wroga, który zadowoli ich okrutną naturę. Dwaj Oni zaciągnęli Scorpiona przed portal do Niebios, który Shang Tsung otworzył, by mieć dostęp do niewyczerpanego źródła dusz i cisnęli go w Tornado Dusz (Soulnado), a jego ciało zostało rozerwane na strzępy przez czystość tego świata.

Mortal Kombat: Deception

Historia

W mym pośpiechu, by skonfrontować się z mym wrogiem, Quan Chi, zostałem napadnięty przez dwóch Oni i wrzucony w potężne Tornado Dusz. Z pewnością zostałbym rozerwany na strzępy przez uwięzione w nim dusze, gdyby nie udało mi się uciec w nicość. To właśnie tam pierwszy raz ujrzałem Starych Bogów (Elder Gods). To spotkanie odmieniło mnie na zawsze.

W nicości zobaczyłem, wraz ze Starymi Bogami (Elder Gods), śmierć Raydena i ponowne pojawienie się Króla Smoka (Dragon King). Wtedy to Starzy Bogowie zauważyli moją obecność, przemienili mnie w ich sługę i dali nowy cel: powstrzymać Króla Smoka przed scaleniem światów.

Konquest Mortal Kombat: Deception

Scorpion spotkał po raz drugi Shujinko w Nexusie, gdy ten przybył tam umieścić ostatni fragment Kamidogu. Scorpion wyzwał go do walki, by mu przeszkodzić, ale po długiej i brutalnej walce został pokonany przez starca, który dokończył swą straceńczą misję i uwolnił Króla Smoka (Dragon King).

Mortal Kombat: Deception

Zakończenie

Starzy Bogowie (Elder Gods) przemienili Scorpiona w swą broń, by pokonać Króla Smoka (Dragon King) nim jego plany dominacji zniszczą światy. Ze swymi polepszonymi umiejętnościami, Scorpion tropił Onagę przez światy aż w końcu zapędził go w kozi róg w Nexusie. Król Smok (Dragon King) miał wielu sprzymierzeńców, ale wszyscy oni nie stanowili poważnego zagrożenia.

Tak naprawdę to Scorpion był prawdziwym Mistrzem Starych Bogów (Elder Gods), Egzekutorem ich woli. Tylko on był w stanie powstrzymać to co zagrażało wszystkiemu co istnieje. Tylko on mógł pokonać Króla Smoka (Dragon King).

Dodatkowe informacje

Gdy Shujinko uwolnił Onagę, Scorpion ścigał go po światach, ale pod sam koniec jego poszukiwań znów spotkał starca. Najprawdopodobniej Shujinko przekonał ninja, by ten użyczył mu swej mocy, by mógł pokonać Króla Smoka, co też uczynił.

Mortal Kombat: Armageddon

Zakończenie

Gdy ogień Blaze'a zgasł, to co pojawiło się w jego miejscu dało udręczonej duszy Scorpiona ulgę. Jego klan ninja, Shirai Ryu, zostali całkowicie wskrzeszeni. Rosnąc w tysiące, pokryli całą powierzchnię piramidy, czekając rozkazów Scorpiona. Pośród nich znajdowali się również żona i syn Scorpiona. Jednak ich spotkanie było krótkie. Pośród nich pojawił się czarnoksiężnik Quan Chi. Chwycił syna Scorpiona i zniknął w portalu prowadzącym do Netherealm. Rozwścieczony, Scorpion rozkazał swemu klanowi ruszyć w pogoń za czarnoksiężnikiem. Nie spocznie dopóki jego syn się nie odnajdzie, a Quan Chi wyzionie ducha!

Dodatkowe informacje

Prawdziwe. Ma sens, zwłaszcza, że Scorpion ugania się za czarnoksiężnikiem już od MK IV, więc to już swego rodzaju tradycja.