Kitana Kitana

Podstawowe informacje

wiek: ok 10.000;
wzrost: 5'9'' / 1,75m;
waga: 128lbs / 58kg;
włosy: czarne;
oczy: niebieskie;
krewni: ojciec Jerrod (zmarły), matka Sindel, (klon) Mileena;
pochodzenie: Edenia;
gatunek: człowiek;
organizacja: pracowała dla Shao Kahna, Onagi, obecnie wolny strzelec;
usposobienie: dobra;
style walki: Eagle Claw, Ba Gua, Steel Fans (broń);

Mortal Kombat II

Historia

Uroda skrywa jej prawdziwą rolę jako profesjonalnej skrytobójczyni pracującej dla Shao Kahna. Gdy jej siostra bliźniaczka - Mileena - zobaczyła ją rozmawiającą z Ziemskim wojownikiem wiara w jej lojalność została poddana ciężkiej próbie. Ale tylko Kitana zna swoje prawdziwe zamiary.

Zakończenie

W wyniku jej wieloletniego doświadczenia w skrytobójstwie, Kitana poznała wiele tajemnic. Szczególnie tych dotyczących jej przeszłości. Odkryła, że Mileena nie jest jej bliźniaczką, ale groteskowym klonem stworzonym przez Shang Tsunga.

Dowiedziała się również, że jej rodzice byli prawowitymi władcami Outworld, których Shao Kahn kiedyś obalił. Zdeterminowana, by walczyć o to, co jej, musi pokonać Kahna. Dokonała tego biorąc udział w turnieju. Odzyskała zamek swoich rodziców i z powrotem przeobraziła Outworld w krainę piękna.

Mortal Kombat III (UMK III & MKT)

Historia

Kitana została oskarżona o zdradę przez najwyższy sąd Outworld za zamordowanie jej złej siostry bliźniaczki, Mileeny. Shao Kahn wyznaczył grupę wojowników, których zadaniem będzie złapanie jego córki i sprowadzenie jej z powrotem żywej. Jednak Kitana musi wpierw znaleźć sposób, by dotrzeć do nowokoronowanej królowej Sindel i powiedzieć jej o ich wspólnej przeszłości.

Zakończenie

Kitanie udało się uniknąć nagonki Shao Kahna i uciec w nieznane regiony Ziemi. Przeżyła również próbę zabójstwa złego Reptile'a i połączyła swe siły ze swoją niegdyś przyjaciółką - Jade. Razem, z pomocą Ziemskich wojowników, Kitana dotarła do Sindel i odwróciła ją przeciw imperatorowi. Gdy Shao Kahn został pokonany Ziemia - podobnie jak świat Kitany, Edenia - wróciła do swego normalnego stanu. Na zawsze pozostanie dłużniczką swych przyjaciół z Ziemi, gdy będzie władała Edenią u boku królowej Sindel.

Mortal Kombat IV (MKG)

Historia

Gdy siły Quan Chi opuściły Edenię, by walczyć z Raydenem i jego siłami, Kitanie udało się uciec pozostałym strażnikom niespodziewanie łatwo. Mało zastanawiając się nad swą ucieczką, szybko wkroczyła do bitwy przeciwko Shinnokowi i Quan Chi. Przyszłość Edeni zależy od jej powodzenia.

Zakończenie

W sali tronowej Edeni stoi Kitana, obok tronu królowej Sindel i wygląda przez okno za tronem. Mileena wchodzi, gdy Kitana jest odwrócona do niej plecami.

Mileena: Kitana. Chcę twojej pozycji. Chcę być księżniczką Edeni. To moje prawo.

W czasie, gdy Mileena mówiła, Kitana do niej podeszła i teraz stoją twarzą w twarz.

Kitana: Nie masz takiego prawa. Nie jesteś moją siostrą. Zostałaś zrodzona z magii Shang Tsunga dla Shao Kahna. Jakie masz prawo do tronu Edeni?

Mileena pada na kolana.

Mileena: Nie! Nie!...
Kitana: Jesteś zła i nie ma dla ciebie miejsca w tym świecie!
Mileena: Masz rację, Kitano. Ale jeśli ja nie mam prawa do tego świata, to... i ty go nie masz!

Z tymi słowami Mileena atakuje Kitanę. Księżniczka uderzona podbródkowym, leci i upada na tronie królowej Sindel. Mileena tym czasem podchodzi do tronu i staje na wyrzeźbionym na podłodze znaku smoka.

Mileena: Zginiesz, siostro! A ja wezmę ten świat dla siebie!
Kitana: Nigdy!

Z tymi słowami Kitana naciska przycisk po prawej stronie tronu, który otwiera zapadnię znajdującą się pod smokiem i Mileena spada w otchłań...

Konquest Mortal Kombat: Deception

Podczas swej podróży do Edeni Shujinko natknął się na Kitanę, która opowiedziała mu historię tej krainy, o tym jak została połączona z Outworld przez Shao Kahna. Potem powiedziała, że cesarz poszukuje potężnego artefaktu, na co Shujinko odpowiedział, że jest to Kamidogu Edeni. Kitana powiedziała, że jej matka została porwana i musi zostać uwolniona, by utworzyć ruch oporu w Edeni, a sama nie może tego zrobić, ponieważ musi dowodzić armią. Shujinko zgodził się jej pomóc i Kitana powiedziała mu, że by uwolnić Sindel trzeba pokonać Tanyę, która jej strzeże. Potem odeszła z powrotem do Outworld i nie widziała go do czasu aż spotkała go, gdy przybył do pałacu Quan Chi i Shang Tsunga walczyć z Onagą.

Konquest Mortal Kombat: Deadly Alliance

Główny obóz wojskowy Kitany był ukryty w dolinie w wschodniej części równin Outworld. Jeszcze dalej na Wschód żyły Wampiry. Nieraz straże widywały wampirzycę obserwującą obóz z wysokiego ostańca. Wszystkie próby jej schwytania spełzły na niczym.

(Po wygranej bitwie i wycofaniu się wojsk Kano...) W czasie podróży do portalu prowadzącego do Edeni Kitana natknęła się na podróżującego samotnie Kung Lao. To od niego dowiedziała się o Morderczym Przymierzu (Deadly Alliance) i śmierci Liu Kanga z rąk Shang Tsunga. Wygląda na to, że jej powrót do domu będzie musiał zaczekać.

Gdy armia Kitany rozbijała obóz dało się słyszeć odgłosy walki dochodzące z północnej flanki. Gadzi stwór z zapałem atakował jej ludzi. Pomimo iż jej żołnierze byli zdolnymi wojownikami, nie dorównywali dzikiej kreaturze i zostali łatwo pokonani. Kitana musi szybko wkroczyć, by zapobiec dalszym szkodom i zniszczeniom.

Gadzia kreatura uciekła na Wschód i obóz Kitany był znów bezpieczny. Dała dowódcom rozkazy pozostania w obozie do czasu jej powrotu z podróży wraz z Kung Lao. Oboje potrzebowali specjalnego treningu w sztukach walki od mistrza Outworld, Bo'Rai Cho.

Mortal Kombat: Deadly Alliance (MK:TE)

Historia

Uwalniając swój ojczysty świat, Edenię, z rąk Shao Kahna, Kitana poprowadziła swój lud do bitwy przeciwko osłabionemu imperatorowi, nim ten zdąży ich zaatakować. Sprzymierzyła się z armiami Shokan, dowodzonymi przez księcia Goro i wspólnie dwie ich nacje stanęły na progu chwały. Stała się jednak tragedia, gdy Goro zginął, a armie Shokan ogarnął chaos. Jednakże dziwnym zbiegiem wypadków, Shao Kahn został zarżnięty przez nieznanych sprawców i oddziały Kano rozpoczęły szybki odwrót. Kitana wygrała, ale za straszliwą cenę dla ludu Shokan.

Ostatnie z armii Shao Kahna wycofały się i Kitanie wydawało się, że nowa era pokoju była za progiem. Jednak, gdy mała grupa obrzydliwych, nieumarłych żołnierzy zaczęła pojawiać się pod proporcami czarnoksiężników Shang Tsunga i Quan Chi, jej marzenia o powrocie do Edeni musiały poczekać. Jej armia starła się z tym nowym zagrożeniem, ale została łatwo pokonana przez zaczarowaną broń dzierżoną przez tą armię. Dusze jej zamordowanych żołnierzy opuściły ciała i odleciały w dal, przyciągane przez jasno świecące, zielone światło.

Zakończenie

Wieloletni wróg Kitany, Shao Kahn, nie żyje, a przymierze pomiędzy Shang Tsungiem i Quan Chi zostało pokonane z pomocą wojowników z Ziemi. Pomimo iż znów nastał pokój we wszystkich królestwach, nie wszystko wydawało się Kitanie w porządku. Przygnębiona śmiercią Goro, wzięła udział w ceremonii w Pałacu Kuatanu, by oddać cześć jej upadłemu przyjacielowi i sprzymierzeńcowi. Postępując zgodnie z tradycją Shokan, książę Goro został opuszczony do lawy w sali tronowej. Podczas, gdy Kitana mówiła żegnaj swemu wojennemu sprzymierzeńcowi oddała też chwilę ciszy Liu Kangowi i skrycie życzyła sobie, by dołączył do niej w Edeni wiele lat temu.

Dodatkowe informacje

Po treningu Kitana i Kung Lao udali się na Wyspę Shang Tsunga na Zagubionym Morzu, gdzie spotkali się z resztą wojowników wezwanych przez Raydena i razem z nimi wyruszyli do Outworld i stanęli do walki wraz z trójką innych wojowników do walki z Morderczym Przymierzem (Deadly Alliance). Jednak pomimo ich treningu nie udało im się pokonać magów i oboje zginęli.

Mortal Kombat: Deception (MK:U)

Historia

Przez tysiące lat walczyłam z wprawnymi wojownikami, z każdym następnym, wydawałoby się, bardziej zaawansowanym od poprzedniego. Ale ten... Król Smok (Dragon King)... był wrogiem potężniejszym niż mogłabym sobie kiedykolwiek wyobrażać. Wskrzesił mnie z martwych i zniewolił duszę. Nie miałam innego wyjścia jak zabijać w jego imieniu.

Gdy byłam pod wpływem zaklęcia Onagi, znałam jego myśli. Znałam źródło jego mocy. Sześć przedmiotów w jego posiadaniu chroniło go od wszelkiej krzywdy. Musimy wykorzystać tę wiedzę do jego pokonania, dla bezpieczeństwa Edeni i innych światów. Jednak... wyczuwam, że powrót Króla Smoka jest jedynie preludium do znacznie większego konfliktu.

Zakończenie

Po zniszczeniu Króla Smoka, Kitana udała się do domu, do Edeni. Podczas swej podróży spotkała istotę utworzoną z ognia! Istota ta powiedziała Kitanie, że jej przeczucie nadchodzącego konfliktu jest słuszne i że musi zjednoczyć siły dobra na nadchodzącą bitwę, by ocalić światy.

Przygnębiona, Kitana padła na kolana. "Kiedy to się skończy?" zawołała. "Każde zwycięstwo prowadzi tylko do kolejnego konfliktu i groźniejszych wrogów!". Blaze odparł spokojnie, "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, twoi wrogowie zostaną zniszczeni".

Mortal Kombat: Armageddon

Zakończenie

Absorbując moc Blaze'a, Kitana zyskała mentalne połączenie ze Starymi Bogami i została ich czempionem. By zachować spójność światów utworzyła kobiecy oddział, w którego skład wchodziły Sindel, Jade, Sonya i Li Mei. Razem siały spustoszenie w siłach Ciemności i na wieczność uwięziły je w Netherealm!

Dodatkowe informacje

Prawdziwe tylko w połowie. Raczej nie sądzę, by Sonya i Li Mei (zdrajczyni) chciały przyłączyć się do niej, tak samo jak jej matka, która stoi przecież wyżej od niej. Ale sam fakt, że została czempionem jest logiczny, zakończenie Scorpiona to potwierdza; czy nie fajnie byłoby popatrzeć jak Kitana ugania się za upiornym ninja?