Cyrax Cyrax

Podstawowe informacje

wiek: jako cyborg jest nieśmiertelny;
wzrost: 5'11'' / 1,80m;
waga: 650lbs / 295kg;
oczy: brązowe;
pochodzenie: Ziemia;
gatunek: człowiek (przed automatyzacją), cyborg (po automatyzacji);
organizacja: Lin Kuei, Outerworld Investigation Agency, obecnie wolny strzelec;
usposobienie: dobry;
style walki: Ninjitsu, Sambo, Sabre of Light (broń), Pulse Blade (broń);

Mortal Kombat III

Historia

Cyrax to jednostka LK-4D4. Drugi z trzech prototypów cybernetycznych ninja zbudowanych przez Lin Kuei. Tak jak i jego odpowiedniki, jego ostatnim zaprogramowanym rozkazem jest znaleźć i zlikwidować renegata ninja - Sub-Zero. Nie posiadając duszy, Cyrax porusza się niewykryty przez Shao Kahna i pozostaje zagrożeniem dla jego okupacji Ziemi.

Zakończenie

Cyrax został schwytany przez Sub-Zero i przeprogramowany na nowe rozkazy; zniszczenia Shao Kahna. Kahn nie mógł wykryć obecności nieposiadającego duszy zabójcy i Cyraxowi udało się niepostrzeżenie zaatakować. Jednak po wyeliminowaniu Kahna i uratowaniu Ziemi, Cyrax czekał na nowe rozkazy od głównej siedziby Lin Kuei. Rozkazy nigdy nie nadeszły i Cyrax popsuł się. Skończył uwięziony w środku rozległej pustyni, ślepo szukając swej bazy.

Mortal Kombat IV (MKG)

Historia

Cyrax został w końcu uratowany ze swego piaszczystego więzienia przez Lin Kuei. Fizyczne uszkodzenia pozostały, jednakże na pustyni można było je stosunkowo prosto naprawić. Ale Cyrax zdawał się być zmieniony od chwili, gdy po raz pierwszy wyruszył na swą prawdziwą morderczą misję przeciwko Sub-Zero. Tylko czas pokaże jak dobrze Cyrax przezwyciężył swą gehennę.

Zakończenie

Cyrax leży na łóżku w laboratorium, a Sonya i Jax kręcą się wkoło niego.

Sonya: Dobra Cyrax, wszystkie systemy są w gotowości. Jesteś pewien, że chcesz przez to wszystko przechodzić? Jeśli się nie uda, nie uda nam się odzyskać twojego dysku.
Jax: Stracimy cię na dobre.
Cyrax: Po doświadczeniu przebłysków świadomości mojej walki przeciwko Shinnokowi, zdałem sobie sprawę, że moja egzystencja jest niepotrzebna chyba, że uda mi się całkowicie odzyskać ludzką psychikę. Musimy kontynuować proces.

Jax podchodzi do komputera, a Sonya do panelu sterowania po drugiej stronie laboratorium. Oboje zaczynają wstukiwać polecenia do komputerów.

Jax: Dobrze więc, rozpocznę proces skanowania. Sonya, wciśniesz klawisz przywracania na mój znak.
Sonya: Wszystko gotowe, Jax, gotowa na twój znak.

Jax podchodzi do ściany i przełącza dźwignię, dzięki której maszyny w laboratorium budzą się do życia, potem odwraca się do Sonyi.

Jax: Sonya, wciśnij na trzy. Gotowa, 1... 2... 3.

Sonya pociąga za dźwignię na panelu sterowania i jasne zielone światło zaczyna się wydobywać ze skanera nad Cyraxem, co zmusza ją i Jaxa do odwrócenia wzroku.

Jax: Ok, wyłącz zasilanie.
Sonya: Wyłączam.

Sonya pociąga dźwignię w drugą stronę i zielone światła gasną. Cyrax zdejmuje swój hełm i poraz pierwszy widać jego ludzką twarz pokrytą układami scalonymi.

Cyrax: Ja... ja jestem człowiekiem. Raz jeszcze czuję w sobie życie i pamiętam wszystko. Dziękuję wam bardzo. Jestem wam dozgonnie wdzięczny. Już nie wrócę do mych korzeni jako zabójca Lin Kuei. Zamiast tego decyduję się walczyć za Ziemię u waszego boku.
Jax: To dobra wiadomość. Sonya: Uwolnijmy cię z tego żelastwa. Już wystarczająco długo byłeś w nim uwięziony.

Konquest Mortal Kombat: Deadly Alliance

Cyrax nigdy nie polubił żadnego z filmów Johnny'ego Cage'a i poczuł się szczególnie dotkliwie okradziony ze swoich ośmiu baksów, gdy obejrzał jego film zatytułowany "Ninja Mime". Teraz wydusi te osiem dolców z rozbitej czaszki Johhny'ego Cage'a.

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Historia

Cyborg ninja, Cyrax odzyskał swą duszę z pomocą agentów Sił Specjalnych (Special Forces) - Sonyi Blade i Jacksona Briggsa. W zamian za ich pomoc przyłączył się do Outerworld Investigation Agency organizacji należącej do Sił Specjalnych i został zwiadowcą w Outworld. Podczas jego ostatniej wyprawy do tego świata, napadło go jaszczurowate stworzenie. Jego konsola na ramieniu została uszkodzona w walce, a wraz z nią jego międzywymiarowa technologia mogąca otworzyć portal. Pokonał stworzenia, ale będzie musiał znaleźć inne wyjście, by powrócić na Ziemię.

Wampirzyca imieniem Nitara zaproponowała Cyraxowi układ, że odeśle go z powrotem na Ziemię jeśli ten odzyska dla niej przedmiot ze stopionych czeluści Outworld. Jego cybernetyczna, zewnętrzna powłoka była odporna na srogie warunki, w których ukryty był tenże przedmiot, jednakże tylko na krótki czas. Była to ryzykowna propozycja, ale była również taką, którą Cyrax chciał przyjąć w zamian za powrót na Ziemię. Pomimo iż nie ufał Nitarze całkowicie, zgodził się pójść z nią do miejsca, gdzie był ten tajemniczy przedmiot.

Zakończenie

Ogromne gorąco i ciśnienie lawy wypaliły sensory Cyraxa prawie natychmiast. Ciężko i na ślepo próbował znaleźć w piekielnej jamie Kulę, po którą wysłała go Nitara. Znalazł ją spoczywającą na małym zanurzonym w lawie piedestale daleko, pod rozpuszczonymi głębinami. Jak tylko wydostał się na powierzchnię, zażądała, by jej ją podał.

Nitara obiecała Cyraxowi odesłać do na Ziemię jak tylko odzyska Kulę. Wzięła swój naszyjnik do ręki i wypowiedziała mistyczną inkantację. Portal otworzył się za Cyraxem i ten miał tylko czas na uroczysty ukłon zanim został wciągnięty w przejście.

Mortal Kombat: Armageddon

Zakończenie

Gdy pokonał Bleze'a, moc żywiołu przepłynęła przez Cyraxa i rozbiła jego cybernetykę. Raz jeszcze był człowiekiem. Sprzymierzył się z Sub-Zero i wraz z nim stawił czoła cyborgom, Smoke'owi i Sektorowi. W epickiej bitwie, ludzie kontra maszyny, Cyraz z Sub-Zero pokonali swych odwiecznych wrogów. Cyborgi zostaną przeprogramowane, by raz jeszcze służyły Kin Kuei, do czasu aż będzie można przywrócić je do ludzkich postaci.

Dodatkowe informacje

Prawdziwe, bo wraz z zakończeniami Jaxa i Sektora tworzą spójną całość.